Shiatsu

SHIATSU – základní techniky

Shiatsu je japonská masáž, která stojí na základech tradiční čínské medicíny. Využívá tlaku prstů, dlaní, případně loktů nebo kolen. Protahuje a uvolňuje svaly a klouby s cílem zprůchodnit vnitřní energetické dráhy (meridiány), a tím nastolit rovnováhu – fyzickou, mentální i duševní.

Na rozdíl od klasické masáže se shiatsu provádí na zemi, na nízké podložce. Masíruje se bez oleje, klient leží v lehkém, pohodlném oblečení. Tím se zvyšuje pohodlí i pocit bezpečí klienta, terapeut zároveň může využít váhy svého těla.

Během tohoto kurzu se naučíme základní sestavu masážních technik ošetření boku těla (krk, trapez, rameno, kyčel), zad (páteř), a přední strany těla (nohy, ruce, břicho, hrudník). Získáte tak účinný návod, jak uvolnit svalové napětí, příp. pomoci druhým od bolesti. Zacvičíme si sestavu na protažení meridiánů a seznámíme se s teorií pěti prvků na které je shiatsu postaveno.

Náplň kurzu:

  • seznámení s energetickým systémem těla (meridiány)
  • techniky ošetření na boku, břiše a zádech
  • cvičení a techniky pro harmonizaci těla a zvýšení citlivosti
  • seznámení s konceptem pěti prvků
  • způsob, jak pracovat se svojí energií (síla/ únava)

 

Lektor:  David Penc

Termín: bude oznámen zde

Místo

Cena

Kontakt: 608 263 332, kridlapoznani@seznam.cz

 

Předchozí znalost masážních technik není nutná. Z důvodu zajištění individuálního přístupu je počet účastníků omezen.

 

Shiatsu může pomoci od bolesti (hlavy, zad, svalů, kloubů), při zvýšené únavě a poruchách spánku, při výkyvech nálad, nervozitě, strachu či potížích (trávících, dýchacích, gynekologických a jiných). Shiatsu zvyšuje pocit duševní pohody, napomáhá rovněž urychlovat rekonvalescenci po nemoci či operaci. více o shiatsu

Comments are closed.